Про заклад

Як все починалось....

Історія нашої школи веде свій відлік з початку ХХ ст. і пов'язана з іменами справжніх патріотів України - родиною Грушевських.

сф

Сергій Федорович Грушевський – засновник училища, нині Ліцей № 14 імені українського професора Грушевського Сергія Федоровича

г

Михайло Сергійович Грушевський – відомий український історик, голова Української Центральної Ради, співзасновник училища імені С.Ф. Грушевського

училище

Училище імені С.Ф. Грушевського (нині Ліцей № 14 імені українського професора Грушевського Сергія Федоровича) засноване в 1911 році на кошти Грушевського С.Ф. В своєму заповіті Сергій Федорович виділив 100 тис. рублів на відкриття школи для дітей з околиці Києва, 20 тис. рублів надала Київська міська управа. Ці кошти пішли на будівництво приміщення училища, оплату праці вчителям, купівлю книжок та одягу для учнів з незаможних родин. Архітектором споруди став відомий майстер, автор стилю український модерн Василь Григорович Кричевський. Від самого заснування училища навчання здійснювалось виключно українською мовою.

12 років в період між Першою та Другою світовими війнами малювання в нашій школі (тоді трудова школа № 14) викладав Народний художник Іван Сидорович Їжакевич.

Не відомо, чи був Анатолій Кузнєцов, автор книги «Бабин Яр» учнем нашої школи, але його мама Марія Федорівна 40 років віддала учительській праці саме в школі № 14.

З 1911 до 1988 року школа знаходилась за адресою: вул. Фрунзе (на сьогодні вул. Кирилівська), 164. Зараз тут знаходиться Таврійський Національний університет ім. В. Вернадського.

У звязку зі збільшенням кількості учнів на вул. Макіївській, 5 було збудовано нове приміщення школи. Типове приміщення 80-х років минулого століття не вражало архітектурною привабливістю. Але весь педагогічний і учнівський колектив зробиле все можливе, щоб зберегти традиції школи.

2

  • 1992 р. - середня школа № 14 стає школою з поглибленим вивченням німецької мови.
  • 1999 р. - школу відвідують представники Центрального відомства освіти за кордоном та після іспитів, які складають вчителі та учні, школа отримує статус DSD-школи.
  • 2000 р. - середня школа № 14, DSD-школа отримує статус спеціалізованої школи.
  • 2015р. - спеціалізованій школі № 14 з поглибленим вивченням німецької мови присвоюється ім'я українського професора Грушевського Сергія Федоровича
  • 2024р. - спеціалізова школа № 14 імені українського професора Грушевського Сергія Федоровича змінює тип закладу на ліцей № 14 імені українського професора Грушевського Сергія Федоровича

Школа сьогодні...

школа

школа_8

Наш заклад освіти є одним з небагатьох закладів в Україні, який отримав дозвіл підготовки випускників школи до складання іспиту з німецької мови „Sprachdiplom".


З 2008 року учні нашого ліцею беруть участь у міжнародному проекті інституту Гете «Молодь дебатує», який здійснюється за підтримкою Гете-Інституту та фонду «Спогади, відповідальність та майбутнє». Мета проекту: навчити молодь вільно висловлювати свою думку та відстоювати її в умовах демократії. Дебати ведуться німецькою мовою.

З 1998 року в школі триває вчительський обмін до різних міст Німеччини за підтримки Центрального відомства освіти за кордоном, завдяки якому вчителі кафедри іноземних мов обмінюються досвідом з німецькими вчителями, відвідують семінари та мають змогу порівняти методику проведення уроків, провести порівняльний аналіз роботи німецької та української шкіл.

В ліцеї № 14 імені С.Ф.Грушевського запроваджені міжнародні проєкти, які відіграють не менш важливу роль у підвищенні мотивації до вивчення німецької мови. З 2000 року успішно розвиваються партнерські зв'язки з гімназією імені Теодора Хойса міста Піннеберг (Шлезвіг-Гольштайн, Німеччина). Щороку відбувається обмін групами школярів, які, проживаючи в сім'ях своїх однолітків, знайомляться з побутом, звичаями та культурою німецького народу. Учні відвідують німецьку школу та стають учасниками навчального процесу поряд з німецькими однолітками, разом працюють над спільними проектами. З 2023 року відбувається учнівський обмін з школою імені Сестер Шолль міста Тюбінген (Німеччина).

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування